Aktualności

Zapraszamy na Dni Miasta i Gminy Kietrz 2018!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Dni Miasta i Gminy Kietrz 2018!
Od 8 do 10 czerwca będziemy świętować Dni Miasta i Gminy Kietrz. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kietrzu przy ulicy Sportowej 1. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które wypełnią drugi weekend czerwca.
 
 
Energetyczna rozgrzewka
 
Wszystko rozpocznie się od mocnej rozgrzewki, która na stałe zagościła w kalendarzu kietrzańskich imprez. Nocny Maraton ZUMBA, to propozycja na którą organizatorzy zapraszają wszystkich spragnionych tańca i dobrej zabawy. 2 czerwca na kompleksie boisk Orlik, przy ulicy Kościuszki w Kietrzu, scenę przejmą instruktorzy ZUMBY: Joanna Dudkiewicz i Adrian Ambroziak, którzy w czasie 3 godzinnego maratonu przygotują nas na nadchodzące święto Miasta i Gminy. Początek o godzinie 20:00.
 
Radosna inauguracja
 
Oficjalne rozpoczęcie Dni Miasta i Gminy Kietrz 2018 nastąpi podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 8 czerwca o godzinie 14:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu. W jej trakcie nastąpi otwarcie wystawy malarskiej kietrzańskich artystów JUNIOR „WEHIKUŁ CZASU”. Po wernisażu, sprzed kietrzańskiego ośrodka kultury, wyruszy biało-czerwony, radosny korowód, w którym wezmą udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół Gminy Kietrz. Korowód poprowadzi orkiestra GLOGOVIA BRASS z Głogówka i zespół branickich mażoretek „KAPRYS”. Przemarsz dojdzie do ratusza, w którym Burmistrz Kietrza przekaże przedstawicielom Mieszkańców klucze do miasta. Następnie korowód wyruszy w stronę Parku Czterech Żywiołów, gdzie od godziny 15:30 przewidziano liczne atrakcje dla dzieci.
 
Gwiazdorski początek
 
Po radosnym korowodzie impreza przeniesie się na Stadion Miejski w Kietrzu. Tam od godziny 19:00 zagra zespół APPLESEED. Tuż po nim na scenę wyjdzie były wokalista znanej na całym świecie, legendarnej grupy GENESIS - RAY WILSON. Zaprezentuje utwory swojego byłego zespołu, a także autorski materiał. Około 22:30 na scenie pojawi się DJ ONE BROTHER, który zaprosi wszystkich do udziału w IV Kietrzańskiej Nocy Klubowej.
 
Sobota (nie tylko) na sportowo
 
Drugi dzień świętowania rozpocznie się na sportowo od Międzynarodowego XI Otwartego Biegu dla Dzieci. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają bogaty pakiet startowy. Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbędzie się losowanie cennych nagród wśród uczestników biegu. Do wygrania będą m.in. rower czy tablety. Koncerty w sobotę rozpoczną się o godzinie 15:00. O godzinie 19:30 zagra znany starszej publiczności zespół CZERWONY TULIPAN. Na godzinę 21:00 zaplanowano występ artysty hip-hop PLANBE. Po nim na scenę wejdzie zespół ŁOBUZY, który w tym roku poprowadzi IV Kietrzańską Noc Disco Polo.
 
Niedziela ze strongmenami i w rytmach reggae
 
W niedzielę świętowanie rozpocznie się od uroczystej Mszy świętej w intencji Mieszkańców Gminy, która odbędzie się o godzinie 9:30 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Od godziny 11:00 na Stadionie Miejskim w Kietrzu rozpoczną się IV MISTRZOSTWA POLSKI STRONGMAN U90 & U105. O godzinie 14:00 na dużej scenie zaprezentują się dzieci z ZUMBA KIDS SHOW. Na 17:00 zaplanowano koncert zespołu PUDZIAN BAND, a po nim show w wykonaniu MARIUSZA PUDZIANOWSKIEGO. Gwiazdą niedzieli będzie zespół TABU, który wypełni Stadion Miejski w Kietrzu słonecznymi rytmami muzyki reggae. Na zakończenie Dni Miasta i Gminy Kietrz 2018 organizatorzy przewidzieli zabawę taneczną z zespołem STARS OF THE FENIX.

Więcej informacji o Dniach Miasta i Gminy Kietrz 2018 znajduje się na wydarzeniu TUTAJ

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
  • Baner: Kamera Online
  • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.